Wywiad gospodarczy

 • Agencja Detektywistyczna ALERT w walce z oszustami gospodarczymi.

  Wywiad gospodarczy i rynkowy Biura Detektywistycznego ALERT.

 

Wywiad gospodarczy dla kogo i po co?

„Wywiad gospodarczy polega na uzyskiwaniu, przetwarzaniu i udostępnianiu informacji dotyczących sytuacji prawnej, kadrowej, handlowej, finansowej i ekonomicznej przedsiębiorstw, na zlecenie innych podmiotów gospodarczych w celu szacowania ryzyka współpracy, zdobywania przewagi konkurencyjnej i unikania strat lub odzyskiwania należności. Wywiad gospodarczy jest często słusznie lub niesłusznie utożsamiany z pojęciem „szpiegostwa gospodarczego” [1]

Nierzadko zdarza się, iż nowy kontrahent, inwestor lub klient jest gotowy wydać duże pieniądze na produkt, usługę którą dana firma jest mu w stanie dostarczyć w zakresie, który odmienić może jej „status quo”. Obwarowane jest to „tylko” tym, aby wszystko odbyło się szybko, w dyskrecji lub w warunkach szczególnych, za które jest gotowy ponieść dodatkowe koszty, które z kolei zwiększą zysk transakcyjny zleceniobiorcy. Mówi się, że „nie pije szampana ten, kto nie ryzykuje …” Jednak jak niosą wieści z przypadków mniej hipotetycznych, producenci szampana dostarczają go częściej tym, którzy właśnie nie ryzykują lub ograniczają je do minimum poprzez tak zwane działania wyprzedzające, zabezpieczające czy optymalizujące – krótko mówiąc korzystają z profesjonalnego wywiadu rynkowego.

Ludzie to esencja każdej organizacji, to od ich wiedzy, kompetencji i wreszcie lojalności zależy skuteczność i powodzenie ekonomiczne każdego podmiotu gospodarczego. Dobrych menadżerów, specjalistów, ekspertów zawsze jest za mało. Ich unikalna wiedza, umiejętności to cechy, które mogą być i często są pożądaniem firm konkurencyjnych. Co zrobić by ograniczyć pozyskiwanie wartościowych pracowników przez konkurencję lub może przeciwnie uzyskać ich na potrzeby własnej działalności? Bez fachowo przygotowanego i zrealizowanego wywiadu gospodarczego, nie da się tego osiągnąć.

Kto skuteczniejszy? Detektyw, wywiadownia rynkowa czy firma windykacyjna?

Jest wiele odmian wywiadu gospodarczego, chociażby wymienić tu niektóre z nich, takie jak: analiza konkurencyjności; Business Intelligence; Economic Intelligence; Due diligence; Commercial Intelligence czy Open - Source Intelligence – wszystkie one wymagają „obsługi” przez osoby kompetentne i z doświadczeniem rynkowym, finansowym lub skarbowym na rynku Polskim i/lub zagranicznym. Jak już zaznaczono na wstępie - wywiadem gospodarczym na rynku komercyjnym zajmują się takie wyspecjalizowane podmioty jak: wywiadownie gospodarcze, agencje detektywistyczne czy firmy windykacyjne. A które z nich są najbardziej kompetentne w przedmiotowym temacie? Odpowiedź jest bardzo prosta. Nie struktura organizacyjna ani prawna stanowi o ich sile i kompetencji, ale ich skład osobowy – kadra zarządzająca i wykonawcza.

 

Agencja Detektywistyczna ALERT – specjaliści od wywiadu gospodarczego.

Poziom profesjonalizmu wyznacza przeważnie synergia takich czynników jak specjalistyczna wiedza, doświadczenie zdobyte w wieloletniej praktyce, osobiste predyspozycje oraz umiejętność zachowania równowagi pomiędzy nimi przy realizacji trudnych przedsięwzięć od których zależy nie tylko ich skuteczność ale i dobro oraz bezpieczeństwo tych na rzecz, których realizuje się te czynności. Kadra Grupy Detektywistycznej ALERT to specjaliści, którzy swoją wiedzę i umiejętności zdobywali w miejscach i zakresach dedykowanym nielicznym. Nasza kadra to najlepsi detektywi w Polsce, byli oficerowie służb specjalnych, Wywiadu, Kontrwywiadu, Wywiadu Celnego i Skarbowego. funkcjonariusze operacyjni Straży Granicznej, Krajowej Administracji Skarbowej oraz Centralnego Biura Śledczego Policji.

Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą i chciałbyś wesprzeć się profesjonalnym wywiadem gospodarczy: zadzwoń lub przyjdź do Biura Detektywistycznego ALERT wysłuchamy Cię, porozmawiamy szczerze i doradzimy co zrobić. Obowiązuje nas tajemnica zawodowa, której bezwzględnie przestrzegamy. Nie ma sytuacji bez wyjścia, ale każda trudna wymaga wsparcia, rozmowy – czekamy na kontakt, by Ci pomóc!

 Tel.+48 690343345 ;  e-mail: kontakt@grupa-alert.pl siedzibaul. Piękna 24/26A, 00-549 Warszawa.

 

_________________________

[1] Definicja za Wikipedią - wielojęzyczną encyklopedią internetową. 

 

 

Wojciech Szczurek
Detektyw Koordynator Operacyjny Grupy ALERT

 

 

 

 

Dodaj komentarz
Partnerzy
  • Agencja Detektywistyczna ALERT członkiem PSLD.
  • Agencja Detektywistyczna ALERT posiada licencję CH Beck Legalis.
  • Agencja Detektywistyczna ALERT współpracuje z Oferteo.pl.
  • Agencja Detektywistyczna ALERT współpracuje z PTK.
  • Dominikańskie Centrum Informacji partnerem Agencji Detektywistycznej ALERT.
  • Agencja Detektywistyczna ALERT członkiem World Association of Detectives
  • Agencja Detektywistyczna ALERT korzysta z narzędzi TrustMate io.
  • KPIG nagrodziło Agencję Detektywistyczną ALERT.
  • Agencja Detektywistyczna ALERT w strukturach IIKD.
  • Profesjonalna Agencja Detektywistyczna ALERT.
  • Agencja Detektywistyczna ALERT członkiem PSLD.
  • Agencja Detektywistyczna ALERT z licencją CH Beck Legalis.
  • Agencja Detektywistyczna ALERT współpracuje z Oferteo.pl.
  • Agencja Detektywistyczna ALERT współpracuje z PTK.
  • Agencja Detektywistyczna ALERT współpracuje z DCI.
  • Agencja Detektywistyczna ALERT członkiem WAD.
  • Agencja Detektywistyczna ALERT korzysta z opinii z TrustMate.
  • Agencja Detektywistyczna ALERT korzysta z baz komercyjnych KIPG.
  • Agencja Detektywistyczna ALERT w strukturach IKD.
  • Agencja Detektywistyczna ALERT współpracuje z KIPG.