Wywiad rynkowy
Sprawy gospodarcze

  • Wywiad gospodarczy i rynkowy.

    Wywiad gospodarczy i rynkowy.

Oszustwa gospodarcze, nieuczciwa konkurencja, misseling, weryfikacja kontrahenta, pracownika i inne.

Wywiad Rynkowy - Gospodarczy – to bardzo pojemne pojęcie kojarzące się zazwyczaj z pozyskiwaniem informacji na temat gospodarki przedsiębiorstw i rynku na którym działają.

Jak sprawdzić kto faktycznie kryje się za nic niemówiącą z nazwy spółką kapitałową?
Jaką wiedzę posiadają pracownicy i z kim się nią dzielą?
Kto jest faktycznym beneficjentem potężnych zysków, choć podmiot oficjalnie przynosi stratę? Dlaczego konkurencja ma kilkakrotnie lepsze wyniki sprzedażowe?
Jaki majątek posiadają podmioty, które Ciebie interesują - ten oficjalny i ten ukryty?
Gdzie transferują Twoi kontrahenci wyprowadzane ze spółek nielegalnie pieniądze?
W jaki sposób „piorą środki finansowe”, które pochodzą ze źródeł nielegalnych?
Ile i jakich podmiotów wchodzi w „karuzelę VAT-owską”, którą zorganizowali, a w którą się wplątałeś?

Pytań jest tyle,  ile możliwych zdarzeń i sytuacji gospodarczych na rynku. Chcesz zadać nam jakieś, które Ciebie – Twoją Firmę nurtuje? Zadzwoń do nas, my odpowiemy na nie, przedstawimy uzyskane informacje, które mogą oszczędzić Twojej firmie czas, pieniądze i kłopoty.

Ochrona przedsiębiorstwa, bezpieczeństwo biznesowe, przeciwdziałanie szpiegostwu przemysłowemu.

Przedsiębiorcy, prawnicy, organy ścigania uczą się co jakiś czas nowych terminów na określenie nowych przestępstw, jednym z nich jest „misseling” – (z j. ang. chybiona sprzedaż). To pojęcie oznaczające sprzedaż usług / towarów, które z góry jest zaplanowane tak, aby dokonać oszustwa, wprowadzając w błąd swojego klienta / kontrahenta. Przestępstwa tego typu realizowane są przez wyrafinowanych i bardzo inteligentnych oszustów w tzw. „białych kołnierzykach”, skrupulatnie przygotowujących się do nieuczciwej transakcji.

Nieuczciwa konkurencja to nie tylko sprawy związane z nieprawnym wykorzystywaniem znaku firmowego – logo, czy stosowaniem składu chemicznego produktu, który jest zastrzeżony i opatentowany. To także działania godzące w dobre imię uczciwych producentów, szpiegostwo przemysłowe realizowane na przykład poprzez wprowadzanie w struktury inwigilowanego przedsiębiorstwa „swoich ludzi – pracowników pod przykryciem”, czy też wmanewrowanie uczciwej firmy w łańcuszek transakcji „karuzeli VAT-owskiej”.

Dlatego aby uniknąć podobnych, kosztownych dla Ciebie i Twojej Firmy zdarzeń, nie czekaj na ich rozwój i dolegliwe konsekwencje.

Jeśli Twoja sprawa dotyczy:

•    oszustwa, misselingu;
    kradzieży zewnętrznej, wewnętrznej, mieszanej;
    weryfikacji kontrahenta;
    weryfikacji kadry kierowniczej i/lub pracowników;
    weryfikacji kandydatów do pracy;
•    każdej innej sytuacji kryzysowej, przestępstwa, z którym przyszło się zmierzyć Tobie lub Twojej firmie.

Zadzwoń !

Wysłuchamy Cię, porozmawiamy szczerze i doradzimy co zrobić. Jeżeli Twój problem ocenimy jako przedwczesne obawy, powiemy Ci o tym i zarekomendujemy dalsze kroki. A jeżeli uznamy, że sprawa jest poważna, doszło do przestępstwa pomożemy Ci podjąć właściwą decyzję i wesprzemy w działaniach. Potrafimy doskonale zidentyfikować i rozpracować nawet najbardziej zagmatwane „modus operandi” przestępców, oszustów i malwersantów. Nie ma sytuacji bez wyjścia, ale każda trudna wymaga rzetelnej oceny, analizy i fachowego wsparcia.

Zapraszamy do kontaktu z Koordynatorem Operacyjnym Grupy ALERT:

Tel.: +48 690 343 345e-mail: kontakt@grupa-alert.pl
siedziba: ul.Piękna 24/26A, 00-549 Warszawa

Partnerzy
    • Polskie Stowarzyszenie Licencjonowanych Detektywów