Prywatny detektyw i kobiety.

  • Kobiety w Agencji Detektywistycznej ALERT.

    Dzień Kobiet z Agencją Detektywistyczną ALERT.

 

Agencja Detektywistyczna ALERT a kobiety …

Przyznaję już na wstępie, że tytuł dzisiejszego bloga „Detektyw i kobiety …” jest trochę przewrotny, ale z góry uprzedzam, że nie ma on intencji prowokacji, jest wyłącznie zabiegiem wynikającym ze strategii SEO, wg. której słowami kluczowymi, jakimi są: kobieta i detektyw mają przyciągnąć uwagę na naszą stronę 😊 w tym szczególnym dniu jakim jest Międzynarodowy Dzień Kobiet. Ponadto nietrudno też nie zgodzić się, iż oba te terminy mają ze sobą wiele wspólnego jak choćby pewną tajemniczość, delikatność, zagadkowość i nieprzewidywalność. Należy przyznać, że kobieta detektyw, to często dużo sprawniejsza konstelacja zawodowa niż mężczyzna detektyw, a z pewnością każda profesjonalna agencja detektywistyczna czy biuro detektywistyczne nie może działać dziś w pełni skutecznie bez obecności w ich zespole prywatnego detektywa – kobiety. Kobiety w służbach policyjnych jak również wykonujące zawód detektywa, ich wrodzona intuicja, asertywność i umiejętności socjotechniczne na oczywiście aparycji kończąc są często tymi jedynymi, niezastąpionymi „elementami operacyjnymi”, które pozwalają skutecznie osiągnąć cel – możliwy do zdobycia wyłącznie właśnie przez kobiety. Po za tym (co przynajmniej dla mnie jest nie do końca zrozumiałe) kobiety szybciej i częściej niż mężczyźni zdobywają zaufanie oraz są mniej „indentyfikowalne jako obserwatorki” dla osób wobec, których prowadzona jest inwigilacja. Dlatego chyba na rynku usług detektywistycznych pojawiają się coraz częściej oferty agencji detektywistycznych, których kadry wyłącznie składają się z kobiet, co w ich zamyśle ma powodować zwiększenie ich konkurencyjności, zwłaszcza w obszarze usług, których przedmiotem zlecenia jest udowodnienie zdrady małżeńskiej czy partnerskiej.  

Prywatny detektyw rozstrzyga: kobiety nie do zastąpienia, mężczyźni owszem.

Osobiście uważam, że pewne profesje czy udział kobiet w miejscach do niedawna zarezerwowanych wyłącznie dla mężczyzn jest delikatnie mówiąc „mało kobiecy”. Myślę tu na przykład o dyscyplinach sportu takich jak boks czy podnoszenie ciężarów. Jednak trudno znaleźć dziś przestrzeń, w której brak jest udziału kobiet, są astronautki, alpinistki, pilotki samolotów, dowódczynie okrętów i wojsk, sędzinie meczów piłkarskich i wielu innych palet profesji i specjalizacji wykonywanych dotąd tylko przez mężczyzn. Dobrze to czy źle – nie wiem? Starłem się doszukać takiej gałęzi gospodarki lub niwy społecznej, w której nie ma dziś kobiet i jest to naprawdę karkołomne zadanie. No chyba… że będzie to zawód … grabarza … tak przecież potrzebny jak wiele innych specyficznych profesji. I myślę, że jeżeli faktycznie jest to ostatnie zajęcie (czego nie jestem do końca pewny), którego jeszcze nie wykonują też kobiety, to między innymi pewnie dlatego, że nie wymaga ono większych kompetencji, a jego sprawowanie nierozerwalnie powiązane jest ze zmierzchem życia, kresem, którego nie sposób już zmienić, w pewnym sensie porażką, która choć jest rodzaju żeńskiego, to częściej jest sytuacją, z którą mniej radzą sobie raczej mężczyźni niż kobiety.

A jak jest odwrotnie? Ile jest obszarów, w których mężczyzna nie jest w stanie zastąpić kobietę? Naprawdę mnóstwo, tyle, że nie sposób tu ich wszystkich wymienić. Różnica w odwróceniu tego porównania jest tylko taka, że facet w miejscu zarezerwowanym dla kobiety radzący sobie na równi z nią jest ewenementem społecznym, a kobieta w miejscu dotąd zdominowanym przez mężczyzn coraz częściej jest lepszym i skuteczniejszym wykonawcą … przepraszam wykonawczynią … No i właśnie na koniec niniejszego bloga zastanówmy się czy dziś, tak widoczna i postępująca feminizacja nazw zawodów i funkcji: kobietę - detektywa przekształci w ... detektywkę? W internetowym słowniku języka polskiego jest już taki termin, sam sprawdziłem. Ale czy mocno razi czy nie taka forma? Obniża w brzmieniu językowym rangę tego zawodu? Czy też jak stopnie i tytuły używane w służbach, powinien być raczej stosowany jako bezrodzajowy? Przyznam się, iż nie wiem i pozostawiam to do rozstrzygnięcia moim koleżanką z branży, które dziś używają nazw takich jak: "kobiece biuro detektywistyczne", "kobieta detektyw" itp. 

Wszystkiego czego brak na co dzień z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet - Wszystkim Kobietom życzy męska część Grupy Detektywistycznej ALERT !   

  

Wojciech Szczurek
Detektyw Koordynator Operacyjny Grupy ALERT

Dodaj komentarz
Partnerzy
    • Agencja Detektywistyczna ALERT członkiem PSLD.
    • Agencja Detektywistyczna ALERT posiada licencję CH Beck Legalis.
    • Agencja Detektywistyczna ALERT współpracuje z Oferteo.pl.
    • Agencja Detektywistyczna ALERT współpracuje z PTK.
    • Dominikańskie Centrum Informacji partnerem Agencji Detektywistycznej ALERT.
    • Agencja Detektywistyczna ALERT członkiem World Association of Detectives
    • Agencja Detektywistyczna ALERT korzysta z narzędzi TrustMate io.
    • KPIG nagrodziło Agencję Detektywistyczną ALERT.
    • Agencja Detektywistyczna ALERT w strukturach IIKD.
    • Profesjonalna Agencja Detektywistyczna ALERT.
    • Agencja Detektywistyczna ALERT członkiem PSLD.
    • Agencja Detektywistyczna ALERT z licencją CH Beck Legalis.
    • Agencja Detektywistyczna ALERT współpracuje z Oferteo.pl.
    • Agencja Detektywistyczna ALERT współpracuje z PTK.
    • Agencja Detektywistyczna ALERT współpracuje z DCI.
    • Agencja Detektywistyczna ALERT członkiem WAD.
    • Agencja Detektywistyczna ALERT korzysta z opinii z TrustMate.
    • Agencja Detektywistyczna ALERT korzysta z baz komercyjnych KIPG.
    • Agencja Detektywistyczna ALERT w strukturach IKD.
    • Agencja Detektywistyczna ALERT współpracuje z KIPG.