Prywatny detektyw i kobiety.

 • ... kobieta nie puch marny ...

  ... kobieta nie puch marny ...

 

Agencja Detektywistyczna ALERT a kobiety …

Przyznaję już na wstępie, że tytuł dzisiejszego bloga „Detektyw i kobiety …” jest trochę przewrotny, ale z góry uprzedzam, że nie ma on intencji prowokacji, jest wyłącznie zabiegiem wynikającym ze strategii SEO, wg. której słowami kluczowymi, jakimi są: kobieta i detektyw mają przyciągnąć uwagę na naszą stronę 😊 w tym szczególnym dniu jakim jest Międzynarodowy Dzień Kobiet. Ponadto nietrudno też nie zgodzić się, iż oba te terminy mają ze sobą wiele wspólnego jak choćby pewną tajemniczość, delikatność, zagadkowość i nieprzewidywalność. Należy przyznać, że kobieta detektyw, to często dużo sprawniejsza konstelacja zawodowa niż mężczyzna detektyw, a z pewnością każda profesjonalna agencja detektywistyczna czy biuro detektywistyczne nie może działać dziś w pełni skutecznie bez obecności w ich zespole prywatnego detektywa – kobiety. Kobiety w służbach policyjnych jak również wykonujące zawód detektywa, ich wrodzona intuicja, asertywność i umiejętności socjotechniczne na oczywiście aparycji kończąc są często tymi jedynymi do zastosowania „elementami operacyjnymi”, które pozwalają skutecznie osiągnąć cel – możliwy do zdobycia wyłącznie właśnie przez kobiety. Po za tym (co przynajmniej dla mnie jest nie do końca zrozumiałe) kobiety szybciej i częściej niż mężczyźni zdobywają zaufanie oraz są mniej „podejrzliwe” dla osób wobec, których prowadzona jest inwigilacja. Dlatego chyba w branży na rynku usług detektywistycznych pojawiają się coraz częściej oferty agencji detektywistycznych, których kadry wyłącznie składają się z kobiet, co w ich zamyśle ma powodować zwiększenie ich konkurencyjności, zwłaszcza w obszarze usług, których przedmiotem zlecenia jest udowodnienie zdrady małżeńskiej czy partnerskiej.  

Prywatny detektyw rozstrzyga: kobiety nie do zastąpienia, mężczyźni owszem.

Osobiście uważam, że pewne profesje czy udział kobiet w miejscach do niedawna zarezerwowanych wyłącznie dla mężczyzn jest delikatnie mówiąc „mało kobiecy”. Myślę tu na przykład o dyscyplinach sportu takich jak boks czy podnoszenie ciężarów. Jednak trudno znaleźć dziś przestrzeń, w której brak jest udziału kobiet, są astronautki, alpinistki, pilotki samolotów, dowódczynie okrętów i wojsk, sędzinie meczów piłkarskich i wielu innych palet profesji i specjalizacji wykonywanych dotąd tylko przez mężczyzn. Dobrze to czy źle – nie wiem? Starłem się doszukać takiej gałęzi gospodarki lub niwy społecznej, w której nie ma dziś kobiet i jest to naprawdę karkołomne zadanie. No chyba… że będzie to zawód … grabarza … tak przecież potrzebny jak wiele innych specyficznych profesji. I myślę, że jeżeli faktycznie jest to ostatnie zajęcie (czego nie jestem do końca pewny), którego jeszcze nie wykonują też kobiety, to między innymi pewnie dlatego, że nie wymaga ono większych kompetencji, a jego sprawowanie nierozerwalnie powiązane jest ze zmierzchem życia, kresem, którego nie sposób już zmienić, w pewnym sensie porażką, która choć jest rodzaju żeńskiego, to częściej jest sytuacją, z którą mniej radzą sobie raczej mężczyźni niż kobiety.

A jak jest odwrotnie? Ile jest obszarów, w których mężczyzna nie jest w stanie zastąpić kobietę? Naprawdę mnóstwo, tyle, że nie sposób tu ich wszystkich wymienić. Różnica w odwróceniu tego porównania jest tylko taka, że facet w miejscu zarezerwowanym dla kobiety radzący sobie na równi z nią jest ewenementem społecznym, a kobieta w miejscu dotąd zdominowanym przez mężczyzn coraz częściej jest lepszym i skuteczniejszym wykonawcą … przepraszam wykonawczynią … No i właśnie na koniec niniejszego bloga zastanówmy się czy dziś, tak widoczna i postępująca feminizacja nazw zawodów i funkcji: kobietę - detektywa przekształci w ... detektywkę? W internetowym słowniku języka polskiego jest już taki termin, sam sprawdziłem. Ale czy mocno razi czy nie taka forma? Obniża w brzmieniu językowym ten zawód, jak te użyte w służbach, które raczej są stosowane jako bezrodzajowe, czy też nie? Przyznam się, iż nie wiem i pozostawiam to do rozstrzygnięcia moim koleżanką z branży, które dziś używają nazw takich jak: "kobiece biuro detektywistyczne", "kobieta detektyw" itp. 

Wszystkiego czego brak na co dzień z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet - Wszystkim Kobietom życzy męska część Grupy Detektywistycznej ALERT !   

  

Wojciech Szczurek
Detektyw Koordynator Operacyjny Grupy ALERT

Dodaj komentarz
Partnerzy
  • Agencja Detektywistyczna ALERT członkiem PSLD.
  • Agencja Detektywistyczna ALERT posiada licencję CH Beck Legalis.
  • Agencja Detektywistyczna ALERT współpracuje z Oferteo.pl.
  • Agencja Detektywistyczna ALERT współpracuje z PTK.
  • Dominikańskie Centrum Informacji partnerem Agencji Detektywistycznej ALERT.
  • Agencja Detektywistyczna ALERT członkiem World Association of Detectives
  • Agencja Detektywistyczna ALERT korzysta z narzędzi TrustMate io.
  • KPIG nagrodziło Agencję Detektywistyczną ALERT.
  • Agencja Detektywistyczna ALERT w strukturach IIKD.
  • Profesjonalna Agencja Detektywistyczna ALERT.
  • Agencja Detektywistyczna ALERT członkiem PSLD.
  • Agencja Detektywistyczna ALERT z licencją CH Beck Legalis.
  • Agencja Detektywistyczna ALERT współpracuje z Oferteo.pl.
  • Agencja Detektywistyczna ALERT współpracuje z PTK.
  • Agencja Detektywistyczna ALERT współpracuje z DCI.
  • Agencja Detektywistyczna ALERT członkiem WAD.
  • Agencja Detektywistyczna ALERT korzysta z opinii z TrustMate.
  • Agencja Detektywistyczna ALERT korzysta z baz komercyjnych KIPG.
  • Agencja Detektywistyczna ALERT w strukturach IKD.
  • Agencja Detektywistyczna ALERT współpracuje z KIPG.