Wakacje! Czas na wyjazdy, wycieczki, wolność!

 • Agencja Detektywistyczna ALERT ostrzega pzred ucieczkami dzieci z domu w wakacje.

  Wakacje czas wolności i beztroski.

 

Agencja Detektywistyczna ALERT przestrzega: wakacje to okres ucieczek z domu i zaginięć …

Rozpoczęły się upragnione wakacje, w tym roku potrwają aż 70 dni, dzieci w wieku szkolnym i młodzież odliczała już czas do tych beztroskich chwil bez szkoły, a tym samym okresu bez większej opieki i kontroli nad nimi. Ponad dwa miesiące swobody, która nie zawsze okazuje się sielankowa, bo często oprócz radości z rozpoczynającej się wolności jaki daje czas letniej kanikuły cechują ją też rozterki, załamania psychiczne spowodowane porażkami jakie przynosi koniec roku szkolnego, nieudana aplikacja do nowej uczelni lub jeszcze inny zawód życiowy. Ponadto brak możliwości (z różnych przyczyn, ekonomicznych czy uwarunkowań rodzinnych) wypełnienia tego okresu „czymś” co zastąpi czas nauki wpływa często bardzo destrukcyjnie na młodych ludzi. Alkohol i środki odurzające właśnie w wakacje okazują się łatwiej dostępne i pojawiają się częściej u młodych ludzi niż w trakcie roku szkolnego. To wszystko sprawia, że właśnie w tym okresie odnotowuje się najwięcej ucieczek z domu czy zaginięć nie tylko osób młodych. Co robić gdy dojdzie do zaginięcia? Jak się zachować? Jakie podjąć kroki? Grupa Detektywistyczna ALERT informowała już o tym – vis: https://grupa-alert.pl/zaginiecia-osob!-co-robic-.html.

Zagrożenia na które reaguje Agencja Detektywistyczna ALERT.

Wolność jaką dają wakacje to bardzo często też możliwości poznawania nowych osób, nie zawsze mających dobre intencje i transparentną przeszłość. Jak zaobserwowała Agencja Detektywistyczna ALERT to waśnie w wakacje jest wzmożona aktywność oszustów, którzy podstępem "zwabiają" samotne osoby w celu dokonania perfidnego szantażu o podłożu seksualnym jakim jest SEXTORTION, vis: https://grupa-alert.pl/sextortion-oraz-sexting-jak-blyskawicznie-stracic-twarz-reputacje-i-pieniadze.html Okres letnich wakacji to także idealny czas na pierwsze miłości, ale i też na rozstania i dramaty z tym związane, kiedy rzeczywistość nie wpisuje się w oczekiwania czy plany ich uczestników. Wtedy też często dochodzi do prób samobójczych. Ostatnie doniesienia mediów znowu zatrważają statystykami z tego tragicznego obszaru. Biuro Detektywistyczne ALERT zwracało uwagę na ten problem wielokrotnie, m.in. pisaliśmy o nim na naszym blogu: https://grupa-alert.pl/s-a-m-o-b-o-j-s-t-w-o-problem-nie-do-rozwiazania-.html. Przypominaliśmy o tym by nie lekceważyć błahych z pozoru chwiejnych stanów emocjonalnych i jak należy zachować się w tej nagłej i trudnej sytuacji, ta wiedza i odpowiednia reakcja osób z najbliższego otoczenia desperata może uratować ludzkie życie. 

Zdrady i pełne ręce pracy dla prywatnego detektywa …

Wakacje to również okres urlopów, wycieczek, bliższych i dalszych eskapad podczas których mamy czas dla siebie. Czas który jest często papierkiem lakmusowym związków (nawet tych wieloletnich). Ujawniają się wtedy nasze relacje, na które nie mamy czasu w trakcie codziennego kołowrotu zdarzeń gdy pracujemy. I właśnie wtedy często dochodzi do przykrych momentów, w których przypadkiem lub nie, dowiadujemy się, iż nasz partner/ka, współmałżonek w czas urlopu poświęca więcej uwagi wiadomościom i komunikacji w SMS-ach telefonów komórkowych, poczty elektronicznej itp. niż nam samym, rodzinie, dzieciom. Permanentne obcowanie ze sobą niestety dla wielu okazuje się gehenną, która jest przyczynkiem do ujawnienia zdrady, romansów, uzależnień od hazardu czy alkoholu. To, że są to trudne tematy … chyba specjalnie wyjaśniać nie trzeba? Zdrada małżeńska, partnerska to świadome złamanie danej przysięgi i/lub działanie przeciwko normom i wartościom uznawanych przez osoby pozostające we wspólnym związku. Jest to bez wątpienia dramat, nie tylko osoby zdradzonej, ale często dzieci, rodziny, a nie rzadko też najbliższego otoczenia, przyjaciół. Zdrady oprócz niemiłych doświadczeń emocjonalnych, poczuciu spadku własnej wartości niosą za sobą wiele innych dolegliwości w tym tych bardzo wymiernych, bytowych, finansowych a i tych w dłuższym okresie egzystencjalnych, Grupa Detektywistyczna ALERT zwracała już na to uwagę - vis: https://grupa-alert.pl/zdrady--trudne-tematy-.html.

Intencją dzisiejszego blogu nie jest chęć wzbudzania niepokoju czy nastawienia do wakacji jako okresu, z którego raczej nie należy się cieszyć, a nawet powinno się go bać. Absolutnie NIE! Jednak korzystając z wieloletnich doświadczeń jako prywatni detektywi, uważamy iż lepiej profilaktycznie przestrzegać, informować zawczasu o tym co niebezpieczne, trudne i niełatwe niż obudzić się z przysłowiową ręką w nocniku lub nie daj Boże… nie obudzić się w ogóle.

Wszystkim, którzy przeczytają ten blog i tym, którym o nim powiecie Grupa Detektywistyczna ALERT życzy wspaniałych, pogodnych i zdrowych wakacji, a także tego by nigdy nie musieli korzystać z naszych usług ... dla porządku nadmieniamy, iż my jesteśmy już po urlopie 😉 gotowi na każde wyzwanie.

 

Wojciech Szczurek
Detektyw Koordynator Operacyjny Grupy ALERT

 

 

 

Dodaj komentarz
Partnerzy
  • Agencja Detektywistyczna ALERT członkiem PSLD.
  • Agencja Detektywistyczna ALERT posiada licencję CH Beck Legalis.
  • Agencja Detektywistyczna ALERT współpracuje z BES.
  • Agencja Detektywistyczna ALERT współpracuje z Oferteo.pl.
  • Agencja Detektywistyczna ALERT współpracuje z PTK.
  • Dominikańskie Centrum Informacji partnerem Agencji Detektywistycznej ALERT.
  • Agencja Detektywistyczna ALERT członkiem World Association of Detectives
  • Agencja Detektywistyczna ALERT korzysta z narzędzi TrustMate io.
  • KPIG nagrodziło Agencję Detektywistyczną ALERT.
  • Agencja Detektywistyczna ALERT w strukturach IIKD.
  • Profesjonalna Agencja Detektywistyczna ALERT.
  • Agencja Detektywistyczna ALERT członkiem PSLD.
  • Agencja Detektywistyczna ALERT z licencją CH Beck Legalis.
  • Agencja Detektywistyczna ALERT współpracuje z BES.
  • Agencja Detektywistyczna ALERT współpracuje z Oferteo.pl.
  • Agencja Detektywistyczna ALERT współpracuje z PTK.
  • Agencja Detektywistyczna ALERT współpracuje z DCI.
  • Agencja Detektywistyczna ALERT członkiem WAD.
  • Agencja Detektywistyczna ALERT korzysta z opinii z TrustMate.
  • Agencja Detektywistyczna ALERT korzysta z baz komercyjnych KIPG.
  • Agencja Detektywistyczna ALERT w strukturach IKD.
  • Agencja Detektywistyczna ALERT współpracuje z KIPG.