Pomóż mi !

  • Pomóż mi !

    Pomóż mi !

 

Agencja Detektywistyczna ALERT - włącza sie aktywnie w promocję znaku: Pomóż mi - proszę ! 

Międzynarodowy gest „POMÓŻ MI” to konfiguracja układu palców dłoni, którą reprezentujemy na załączonym filmiku instruktażowym:

 

">

 

Ten prosty zank jest dyskretnym sygnałem, który możemy wysłać do kogoś kogo znamy lub całkowicie obcej nam osoby. Informuje on o tym, że jesteśmy ofiarą przemocy. Znak ,,Pomóż Mi’’ to wezwanie o pomoc, zrozumiałe na całym świecie. Przełamuje on barierę językową czy kulturową. Nie wymaga bliskiego kontaktu, może być pokazany nawet przez okno czy w Internecie.

Międzynarodowy znak „POMÓŻ MI” informuje o tym, że jesteśmy ofiarą przemocy. Nie możemy jednak przeciwstawić się i głośno zawołać o pomoc. Mogłaby spotkać nas przez to surowa kara ze strony naszego oprawcy, z którym na co dzień mieszkamy i żyjemy. Ofiary przemocy domowej w obawie przed oprawcą często nie informują osób postronnych o rozgrywającym się dramacie. Z myślą o takich osobach powstał ten znak. Jest to prosty i czytelny ruch dłoni, który może nawet uratować ludzkie życie.

To prosty gest ręką, który ofiara przemocy może dyskretnie pokazać np. kurierowi, sprzedawcy w sklepie czy też podczas rozmowy video. Wystarczy pokazać otwartą dłoń. Następnie złożyć ją w pięść chowając kciuk do środka – przyjrzyj się jak to wygląda na przedstawionym wyżej filmie. 

 

Biuro Detektywistyczne ALERT apeluje: jeśli zauważyłeś/aś, że ktoś pokazał Ci znak ,,POMÓŻ MI”, nie bój się zareagować !

Dzwoń pod numer:

  • 112 - numer alarmowy,
  •  22 668 70 00 - numer do Niebieskiej Linii Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie,
  • 690 343 345 - Grupa Detektywistyczna ALERT.

 

Bardzo ważne jest aby rozpowszechnić wiedzę o tym sekretnym geście. Im więcej osób będzie umiało go rozpoznać, tym większej ilości ofiar przemocy uda się pomóc !

 

Wojciech Szczurek
Detektyw Koordynator Operacyjny Grupy ALERT

 

 

 

Dodaj komentarz
Partnerzy
    • Polskie Stowarzyszenie Licencjonowanych Detektywów