Dzień Matki z Grupą Detektywistyczną ALERT

  • Dzień Matki z Grupą Detektywistyczną ALERT.

    Dzień Matki z Grupą Detektywistyczną ALERT.

 

„Nie ma jak u Mamy”? … niestety nie zawsze …

Dzień Matki obchodzony jest niemal w każdym zakątku świata. W różnych formach i terminach znajdziemy to święto w kalendarzach ok. 140 krajów. Aż w 63 państwach Dzień Matki celebrowany jest w drugą niedzielę maja i często stanowi on jednocześnie święto Dnia Kobiet. W Polsce Dzień Matki obchodzone jest 26 maja, a początki tego szczególnego święta sięgają aż czasów starożytnych Greków i Rzymian, gdzie kultem otaczano wtedy matki - boginie, symbole płodności i urodzaju. Matka to kobieta, która jest przeważnie rodzicem dziecka / dzieci które mogą, ale nie muszą być jej biologicznym potomstwem. O matkach pisze się peany, wiersze i piosenki które przeważnie mówią o ich trudnej i pięknej roli życiowej. Bywają niestety też „złe matki” choć chciałoby się by był to oksymoron - tak nie jest. Przemoc bowiem nie ma płci, ani stopnia pokrewieństwa, a krzywdy, zbrodnie wyrządzane przez matki bolą chyba najmocniej i co niestety pokazują choćby ostatnio media, zdarzają się nader często i potrafią mieć przerażające oblicze. Sprawczyniami tych czynów często są kobiety, które ukształtowały trudne warunki życiowe, ale bywa, że powody utraty uczuć macierzyńskich mają swoje źródła w innych wielu skomplikowanych kompilacjach społecznych, materialnych oraz psychologicznych.                                        

Mama zleceniodawcą Biura Detektywistycznego ALERT.

Nierzadko zdarza się iż klientkami Agencji Detektywistycznej ALERT są właśnie Mamy. Przeważnie zlecenia te dotyczą dzieci, które wdały się w tzw. „złe towarzystwo”, a Mama chce poznać najbliższe otoczenie swojej latorośli by móc skutecznie pomóc i zareagować na zagrożenia, które pojawiają się najczęściej w wakacje, vis: https://grupa-alert.pl/wakacje!-czas-na-wyjazdy-wycieczki-wolnosc!.html. To Mamy też najczęściej dzwonią do Biura Detektywistycznego ALERT, gdy dziecko nagle zniknie - zaginie by podjąć działania poszukiwawcze, pisaliśmy o tym już na naszym blogu, vis: https://grupa-alert.pl/zaginiecia-osob!-co-robic-.html. Wreszcie Mamy też dzwonią po poradę do Koordynatora Grupy Detektywistycznej ALERT z pytaniami, czy symptomy, które zaobserwowały one u swoich synowych / zięciów to już problem czy też przedwczesne obawy, vis: https://grupa-alert.pl/zdrady--trudne-tematy-.html. Zdarza się i tak, że to Mamy są podmiotem naszych zleceń, do których zaangażowały nas zaniepokojone dzieci. A ich zakres jest bardzo różnorodny od choćby podejrzeń uprawiania skrytego hazardu, ulegania manipulacji oszustom matrymonialnych czy też podejrzeń o wplątanie się swojej ukochanej Mamy w działalność pseudocharytatywną, która pod wyrafinowanymi formami stosowanymi przez przestępców często „przebranych za wolontariuszy” drenuje oszczędności jej całego życia, a w skrajnych przypadkach potrafi pozbawić domu, mieszkania, a nawet całego rodzinnego majątku.   

Zdaję sobie sprawę, że dzisiejszy blog wypełniła treść niezbyt radosna i optymistyczna jak na Święto Dnia Matki, ale wychodzę z założenia, że im więcej jest okazji do sygnalizowania problemów i zagrożeń w tej części tzw. „blogosfery”, w której głos zabierają prywatni detektywi, tym być może mniej ich będzie w życiu na co dzień, przede wszystkim bez udziału naszych ukochanych Mam.

W imieniu Grupy Detektywistycznej ALERT składam Wszystkim Mamom z okazji ich Święta samych radości i słonecznych dni, a przede wszystkim aby nigdy nie musiały one korzystać z naszej pomocy.

  

Wojciech Szczurek
Detektyw Koordynator Operacyjny Grupy ALERT

Dodaj komentarz
Partnerzy
    • Polskie Stowarzyszenie Licencjonowanych Detektywów