Detektyw i kobiety.

  • ... kobieta nie puch marny ...

    ... kobieta nie puch marny ...

 

Kobieta detektyw ...

Przyznaję już na wstępie, że tytuł dzisiejszego bloga „Detektyw i kobiety …” jest trochę przewrotny, ale z góry uprzedzam, że nie ma on intencji prowokacji, miał być wyłącznie zabiegiem wynikającym ze strategii SEO, wg. której słowami kluczowymi, jakimi są: kobieta i detektyw mają przyciągnąć uwagę na naszą stronę 😊 w tym szczególnym dniu jakim jest zbliżający się Międzynarodowy Dzień Kobiet… Ponadto nietrudno też nie zgodzić się, iż oba te terminy mają ze sobą wiele wspólnego jak choćby pewną tajemniczość, delikatność, zagadkowość i nieprzewidywalność. Należy przyznać, że kobieta detektyw, to często dużo sprawniejsza konstelacja zawodowa niż mężczyzna detektyw, a na pewno każda profesjonalna agencja detektywistyczna, biuro detektywistyczne nie może działać dziś w pełni skutecznie bez obecności w ich zespole prywatnego detektywa – kobiety. Kobiety w służbach policyjnych jak również wykonujące zawód detektywa, ich wrodzona intuicja, asertywność i umiejętności socjotechniczne, na oczywiście aparycji kończąc są często tymi jedynymi do zastosowania „elementami operacyjnymi”, które pozwalają skutecznie osiągnąć cel – możliwy do zdobycia wyłącznie właśnie przez kobiety. Po za tym (co przynajmniej dla mnie jest nie do końca zrozumiałe) kobiety szybciej i częściej niż mężczyźni zdobywają zaufanie oraz są mniej „podejrzliwe” dla osób wobec, których prowadzona jest inwigilacja. Dlatego chyba w branży na rynku usług detektywistycznych pojawiają się coraz częściej oferty agencji, których kadry wyłącznie składają się z kobiet, co w ich zamyśle ma powodować zwiększenie ich konkurencyjności, zwłaszcza w obszarze usług, których celem jest udowodnienie zdrady małżeńskiej czy partnerskiej.  

Kobiety wojny ... 

Ten akapit dodałem w związku ze zbrojną napaścią Rosji na Ukrainę, a jak on ma się do tematu naszego bloga? "Wojna" jest "Kobietą"!  Ale kobiety po stokroć bardziej od mężczyzn nie chcą wojny i z reguły to nie kobiety tylko mężczyźni ją wywołują. Kobiety mogą i odgrywają przeważnie bardzo znaczącą rolę w wygaszaniu konfliktów, w tym właśnie zbrojnych i destrukcyjnych tak jak ten na Ukrainie. To dla kobiet, mężczyźni potrafią jak mówi się "zrobić wszystko", oby ta deklarcacja tak często składana kobietom przez meżczyzn urzeczywistniła się właśnie teraz i była jednym z przyczynków do zakończenia wojny na Ukrainie.

Kobiety nie do zastąpienia, mężczyźni owszem.

Osobiście uważam, że pewne profesje czy udział kobiet w miejscach do niedawna zarezerwowanych wyłącznie dla mężczyzn jest delikatnie mówiąc „mało kobiecy”. Myślę tu na przykład o dyscyplinach sportu takich jak boks czy podnoszenie ciężarów. Jednak trudno znaleźć dziś przestrzeń, w której brak jest udziału kobiet, są żołnierki, astronautki, alpinistki, pilotki samolotów, dowódczynie okrętów i wojsk, sędzinie meczów piłkarskich i wielu innych palet profesji i specjalizacji wykonywanych dotąd tylko przez mężczyzn. Dobrze to czy źle – nie wiem? Starłem się doszukać takiej gałęzi gospodarki, niwy, w której nie ma dziś kobiet i jest to naprawdę karkołomne zadanie.  Myślę, że jeżeli faktycznie znalazłaby się taka, to będzie to z pewnością zajęcie, którego tylko dlatego jeszcze nie wykonują też kobiety, bo z pewnością nie wymaga ono większych kompetencji i umiejętności. 

A jak jest odwrotnie? Ile jest obszarów, w których mężczyzna nie jest w stanie zastąpić kobietę? Naprawdę mnóstwo, tyle, że nie sposób tu ich wszystkich wymienić. Różnica w odwróceniu tego porównania jest taka, że facet w miejscu zarezerwowanym dla kobiety radzący sobie na równi z nią jest ewenementem społecznym, a kobieta w miejscu dotąd zdominowanym przez mężczyzn coraz częściej jest lepszym i skuteczniejszym wykonawcą … przepraszam wykonawczynią …

Wszystkiego czego brak na co dzień z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Kobiet, pokoju na Ukrainie i w Świecie - Wszystkim Kobietom życzy męska część Grupy Detektywistycznej ALERT!      

 

Wojciech Szczurek
Detektyw Koordynator Operacyjny Grupy ALERT

Dodaj komentarz
Partnerzy
    • Polskie Stowarzyszenie Licencjonowanych Detektywów